Wpisy

Kategorie

Wasze zdjęcia

Tagi

Czy zdziwiłbyś się, jeśli powiedziałabym Ci, że inwestowane przez 50 lat pięciuset złotych miesięcznie w indeks światowych akcji przyniosłoby Ci historycznie 3 miliony złotych?

W tym wpisie chciałabym przedstawić Ci, jak w prosty sposób uzyskać 5000zł miesięcznie z dywidend i odsetek. Skupię się również na tworzeniu rozsądnego portfela dywidendowo-odsetkowego.

Czujesz, że trzymanie pieniędzy na lokatach nie ma sensu? Nie wiesz jak inwestować? Zacznijmy zatem od podstaw dotyczących inwestowania.

Zacznijmy od definicji „Poduszka finansowa” – Są to środki, zwykle stanowiące równowartość kilkumiesięcznych wydatków Twojej rodziny, które „odkładasz na bok” i trzymasz w bardzo bezpiecznym aktywie, np. na lokacie bankowej.

Choć istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że inwestując swoje środki na 2-3 lata w akcje byś zyskał, to radzę inwestorom krótkoterminowym trzymać się od nich z daleka.

To nieprawda, że wiedza to potęga! Dopiero stosowana wiedza to prawdziwa potęga. Dlatego kilka lat temu zupełnie zmieniłam sposób, w jaki korzystam z książek.

Z tego artykułu dowiesz się jak rozsądnie wybrać aktywa do pierwszego portfela inwestycyjnego o wartości 10 tysięcy złotych.

Żeby zacząć inwestować, nie musisz mieć wysokiego salda na koncie. Ba! Nawet lepiej, jeśli zaczynasz mniejszymi kwotami rzędu 2000zł. Powiem więcej: nawet ci, którzy chcą zainwestować 50 tysięcy złotych, powinni się poważnie zastanowić nad rozpoczęciem od obrotu mniejszą kwotą.

„Skoro jesteś taki mądry, to dlaczego nie jesteś bogaty?” – gdy przeczytałam to pytanie w jakiejś książce, strasznie mnie ono wkurzyło! Od kiedy to bogactwo ma coś wspólnego z mądrością

Opinia, że oszczędzanie jest trudne i wymaga czasu to jeden z największych mitów na jego temat, a zarazem chyba najprostszy do obalenia. Przybliżę Ci tu sposób na automatyczne oszczędzanie.

Bez kontrolowania wydatków nawet najlepszy plan finansowy weźmie w łeb. Nie ma pieniędzy, których nie da się przepuścić – dlatego nie wolno nam tracić czujności.